Amerikan Panel Kapı ve Pvc Kapı Farkı Nedir.

Pvc Kaplı Camlı Oda Kapısı-4

Amerikan Panel Kapı ve Pvc Kapı Farkı Nedir.

Amerikan Panel Kapı ve Pvc Kapı Farkı Nedir.

 

Pvc Kapı
Pvc Kapı

AMERİKAN PANEL KAPI (PANEL KAPI, AMERİKAN KAPI) VE PVC KAPI FARKI NEDİR ?

 1. Malzeme ve Yapı:
  • Amerikan Panel Kapılar: Genellikle ahşap veya ahşap kompozit malzemelerden yapılmıştır. Kapının yüzeyi genellikle 3,2 MM kalınlığında mdf panellerden oluşur ve çerçevesi genellikle ahşap veya ahşap benzeri malzemelerden yapılır. Yüzey kalınlığından dolayı yüzeyinde 6 MM mdf kullanılan kapılara göre daha dayanıksızdır.
  • PVC Kaplamalı Kapılar: Bu kapılar genellikle yüzeyi 6 MM MDF malzemelerden üretilir ve üzerlerine PVC tabakası uygulanır. PVC kaplama, düz renklerde veya ahşap desenli olarak sunulabilir. PVC kaplama, kapının dayanıklılığını artırır ve çeşitli renk ve desen seçenekleri sunar.
 2. Estetik:
  • Amerikan Panel Kapılar: Geleneksel görünüme sahiptirler. Boyama ile istenilen renge kolayca uyum sağlayabilirler.
  • PVC Kaplamalı Kapılar: Düz ve modern bir görünüme sahiptirler. PVC kaplama, düz renkler veya ahşap desenleri sunarak farklı tarzlara uyum sağlar.
 3. Dayanıklılık:
  • Amerikan Panel Kapılar: Ahşap malzemeden yapıldığı için nem ve değişen hava koşullarından etkilenebilirler. Ancak iyi bakıldığında uzun ömürlü olabilirler. İnce yüzeyinden dolayı hafiftirler bu nedenle halk arasında içi boş kapılar da denmektedir.
  • PVC Kaplamalı Kapılar: PVC kaplama, nem, su ve çizilmelere karşı daha dayanıklıdır. Ahşap kapılara göre daha az bakım gerektirirler.
 4. Bakım:
  • Amerikan Panel Kapılar: Ahşap yüzeyler zamanla leke veya çiziklere karşı hassas olabilir. Düzenli bakım gerektirebilirler.
  • PVC Kaplamalı Kapılar: Temizlemesi kolaydır ve düzenli bakım gerektirmezler. PVC kaplamalar, kolayca silinebilir ve lekeleri uzak tutar.
 5. Fiyat:
  • Amerikan Panel Kapılar: Genellikle 3,2 MM boyaya hazır yüzeyler kullanıldığı için uygun fiyatlıdırlar.
  • PVC Kaplamalı Kapılar: Yüzeyindeki MDF kalınlığı kapının istenilen desene göre özel olarak CNC işlenmesi sebebi ve PVC yüzey kaplaması sebebiyle Amerikan panel kapılara göre daha pahalı olabilirler.

Tercihinizi yaparken mekânın tarzı, ihtiyaçlarınız, bütçeniz ve bakım gereksinimlerini göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Pvc kaplı holywood camlı oda kapısı

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


0
  0
  Sepetim
  Sepetiniz BoşMağazaya Dön