Kapı Varken Kapı Ölçüsü Nasıl Alınır

Kapı Varken Kapı Ölçüsü Nasıl Alınır

Kapı Varken Kapı Ölçüsü Nasıl Alınır

Kapı ölçüsü almak istediğim yerde zaten bir kapı var.

Ölçü alırken kapının bulunacağı yerde hali hazırda bir kapı var ise daha da dikkatli olunması gerekir. Çünkü kapı var iken ölçü almak daha da zordur. Tabii ki işin ehli kişilerin tarafından ölçülerin alınması çok daha doğru olacaktır. Fakat ölçüyü siz almak zorunda kalırsanız, bunu hiç dert etmeyin çünkü bu makaleyi okuduktan sonra siz de rahatlıkla kapılarınızın ölçüsünü alabilirsiniz.

Peki hali hazırda bir kapı bulunuyorsa kapı ölçüsü nasıl alınır?

İç oda kapıları üretilirken kapının kasası ile duvar arasında köpük boşluğu bırakılır. Bu yüzden kapının ölçüsünü alırken, hali hazırda kapı bulunuyorsa bu köpük boşluğunun bilinmesi gerekir. Bunun için de kapının pervazını sökmeniz gerekir. Ayrıca her kapıda kasalar ve duvar arasında bırakılan köpük boşluğu farklı olabilir ya da kasanın yapısı farklı olabilir. Bu yüzden buradaki kritik nokta, evdeki her kapının ayrı ayrı pervazlarını söküp hepsinin ölçülerini almaktır. Şimdi bu gibi durumlarda nasıl ölçü almanız gerektiğini adım adım anlatalım.

1- İlk önce kapının pervazlarını sökmelisiniz.

 Bunun sebebi, kasa ile duvar arasında ne kadar köpük boşluğu bırakıldığını öğrenmek amaçlıdır. Her zaman aynı ölçülerde köpük boşluğu bırakılmamış olabilir.

Kapı varsa kapı ölçüsü nasıl alınır.Kapı varsa kapı ölçüsü nasıl alınır.

Kapı Varken Kapı Ölçüsü Nasıl Alınır

2- Duvardan duvara genişlik ölçüsünü almanız gerekir.

Pervazları söktükten sonra duvarlar ortaya çıkmış olacaktır. Bu sayede rahat bir şekilde kapının duvar genişliğini görmüş olacaksınız. Duvardan duvara genişlik ölçüsünü alıp not etmelisiniz.

Kapı varsa kapı ölçüsü nasıl alınır.

3- Duvardan duvara yükseklik ölçüsünü almanız gerekir.

Kapı yüksekliğini ölçmek için çoğu zaman üst pervazı sökmenize gerek kalmaz. Çünkü yan pervazları söktüğünüzde üst kısımdaki köpük boşluğunu da görebilirsiniz. Fakat işinizi garantiye almak istiyorsanız üst pervazı da sökebilirsiniz. Duvarı gördükten sonra yükseklik ölçüsünü almalısınız.

Kapı varsa kapı ölçüsü nasıl alınır.

Duvarımda yamukluk var!

Duvarınızda yamukluk olması, aynı kapıdaki duvar kalınlıklarınız birbirinden farklı olması ya da duvarınız eğim olması gibi istisnai durumlarda teknik ekibimize başvurmanızı öneririz.

Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir veya Whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


0
    0
    Sepetim
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön